Все про шнекові транспортери

Гвинтовий або шнековий транспортер являє собою складну вантажо передавальну конструкцію циліндричної форми. Завдяки особливостям конструкції ТШ прекрасно виконує будь-які завдання при роботі з різними видами сипучих вантажів. Якісні гвинтові конвеєри і комплектуючі до них можна придбати на нашому сайті, вибравши відповідну модель або замовивши розрахунок оптимальної конструкції під поставлену задачу.

Сфера використання гвинтових транспортерів

Гвинтовий конвеєр являє собою пристрій циліндричної форми, всередині якого розташований шнек – спеціальний транспортний гвинт. Завдяки закритому корпусу обертання гвинта дозволяє без втрат транспортувати сипучі вантажі між точками, контролювати і дозувати їх подачу, безперервно переміщати їх по похилій або по вертикалі. Гвинтовий конвеєр ВК широко використовується в:

  • Харчовій і аграрної промисловості – транспортування борошна, зерна та інших сипучих продуктів.
  • На гірничодобувних роботах – переміщення піску, вугілля, вапна.
  • На цементному виробництві – дозування порцій при пакуванні, передача матеріалу по виробничій лінії.
  • Хімічній та агрохімічній сфері – подача і змішування всередині пристрою комбікормів, дозоване транспортування необхідних реагентів і рішення аналогічних завдань.

Сфера використання цього механізму дуже широка. Існують моделі загального призначення і спеціальні, наприклад, транспортери гноєвидалення шнекові. Основною умовою для ефективного використання конструкції є її можливість вирішувати виробничу задачу. Провести оптимальний розрахунок продуктивності й потім створити відповідну модель з нашою допомогою дуже просто.

Схема конструкції гвинтового навантажувача

Креслення стандартного шнекового транспортера досить просте. Пристрій зовні являє собою циліндр, усередині якого розташований транспортний гвинт. З одного боку корпусу розташовується навантажувальний отвір, з іншого – (в напрямку руху шнека) розвантажувальний. Носійний гвинт обертається за допомогою електродвигуна, який з’єднується з ним через керуючий частотою обертань редуктор. На більш складні моделі встановлюється напівавтоматична кнопка стоп і інші вузли, що дозволяють дистанційно керувати роботою електродвигуна або проводити екстрену зупинку обертання.

Рельєфність і форма спіралі для шнекових транспортерів залежить від виконуваних моделлю завдань з транспортування вантажів:

  • Гвинти із суцільними витками використовуються для передачі порошкоподібного сипучого вантажу, наприклад, для піску, цементу або зерна.
  • Дрібнокускове навантаження здійснюється за допомогою стрічково-спірального шнека.
  • Фасонні лопаті і окремі лопатки одночасно з навантаженням здійснюють перемішування матеріалу.
  • Спеціальна довжина і форма гвинта використовуються для точного дозування вантажу, дозволяючи здійснювати два робочих процеси за допомогою одного пристрою. Наприклад, це актуально для цементу під час його задування в мішки при фінальному фасуванні.

На нашому сайті можна вигідно купити шнековий транспортер для зерна, піску та інших матеріалів. Наші фахівці готові розрахувати шнекову конструкцію будь-якої складності для сипучих вантажів, зокрема, і запропонувати рішення транспортної задачі на виробничих лініях в цілому.

Доцільність самостійного виготовлення шнека

Знаючи принцип і особливості роботи, створити шнекову конструкцію своїми руками досить просто. Але її ККД і максимальна ефективність можуть варіюватися в досить широких межах. Тому розрахунок шнекових конвеєрів економічно вигідніше проводити із залученням досвідчених фахівців. Це дозволить помітно підвищити експлуатаційні характеристики «домашньої» моделі, знизивши енерговитрати і підвищивши її ККД.

Самостійне виготовлення ВК виправдано тільки в домашніх умовах для періодичного транспортування вантажів малого обсягу. Саморобний транспортер – однозадачна конструкція, креслення якої виконується саме з урахуванням її рішення. Тому створивши транспортну конструкцію для гною, її навряд чи можна буде використовувати для вугілля. Складні секційні моделі, установка індуктивних датчиків і додаткового навісного обладнання – все це можна створити в домашніх умовах. З нашою допомогою можна частково нівелювати ряд згаданих недоліків. Але вигідніше вибрати на сайті і купити готову, не раз випробувану в різному виробництві конструкцію, ніж займатися повторним проектуванням вже існуючого устрою.

Популярні види шнекових транспортерів

Кожен промисловий завод, який займається видобутком або переробкою, працює зі своїм видом вантажів. Тому для сипучих матеріалів в залежності від розміру фракції і «рухливості» існує своя модель пристрою. Найбільшим попитом серед варіантами є:

  • Гвинтові універсальні шнеки – транспортні системи широкого профілю, що дозволяють провадити економну вантажопередачу навіть при повній завантаженості транспортера. Відрізняються низьким енергоспоживанням, універсальністю, широкою варіативністю виконання конструкції – ВК горизонтальний, вертикальний, під кутом в 45 градусів.
  • Гнучкий шнековий транспортер – конструкція для горизонтального переміщення сухих і гранульованих продуктів, в тому числі і харчових. Залежно від моделі можуть мати одне або декілька вивантажувальних вікон, ручні і автоматичні засувки, спеціальний варіант передачі крутного моменту від двигуна на вісь. Проектуються по «стандартним» і індивідуальними кресленнями.
  • Транспортери секційні шнекові – складна промислова конструкція з приймальною секцією патрубкового, буртового або бункерного типу. Робочим органом в кожному з варіантів залишається гвинт, розташований в жолобі, круглого або прямокутного перерізу. Основним призначенням є передача зернових і харчових продуктів.
  • Пересувні шнекові вантажні пристрої – мобільні конструкції для прискорення процесу навантаження різних обсягів сипучих вантажів і зернових на відкритих площах, складах. Відрізняються низькою енергоємністю, надійністю, маневреністю.
  • Осьові спіральні транспортери для пелет, тирси, тріски, твердого палива – недорогі у виробництві ефективні гвинтові навантажувальні конструкції. Простота вузлів одночасно є гідністю і недоліком цієї категорії пристроїв, так як тирса періодично застрягає між шнеком і зовнішньою трубою, швидше виводячи робочий орган з ладу.
  • Шнеки для буріння – промислові конструкції, що являють собою стрижень з суцільною гвинтовою площиною по поздовжній осі. Незамінний варіант при бурінні технічних, інженерно-геологічних свердловин, паль, підйомі породи.
  • Мікродозатори і шнекові живильники – пристрої для дозованої ручної або автоматичної подачі в’язких і сипучих сумішей.
  • Гвинтова транспортна конструкція – сукупність пристроїв, що складаються з обертового транспортує гвинта, жолоби прямокутного, циліндричного перетину, завантажувального і розвантажувального отворів. Здійснює передачу вантажу по лінії в одну або обидві сторони в залежності від конструкції редуктора.

Сертифікований паспорт транспортера шнекового, що додається до кожної виробленої нами моделі, допомагає легко вибрати необхідну конструкцію ВК.

Переваги та недоліки шнекових транспортерів

Існує думка, що чим вища ціна моделі, тим вона надійніше, але у випадку зі шнековими транспортерами це не зовсім вірне твердження. Вибираючи відповідний варіант, в першу чергу слід звертати увагу на його робоче призначення. Не можна використовувати конструкцію, призначену для зерна, щоб переміщати пісок або проводити буріння. Крім того, всі види шнекових транспортних пристроїв мають ряд загальних недоліків:

  • Транспортовані вантажі можуть трохи подрібнюватись і стиратися в процесі.
  • Надмірне завантаження жолобу призводить до підвищення енерговитрат для ефективної роботи.
  • Шнек і транспортний жолоб періодично виходять з ладу в результаті зносу і вимагають обов’язкової заміни.

На протилежній шальці терезів лежить цілий ряд важливих переваг, які зробили розглянуту конструкцію однією з найбільш затребуваних в сучасному виробництві:

  • Дуже прості ремонт і технічне обслуговування.
  • Особлива герметична конструкція, що запобігає втраті вантажу під час транспортування.
  • Компактні габарити, що роблять використання і переміщення ВК до робочого місця легко здійсненним завданням.
  • Технічна простота роботи механізму, що дозволяє повноцінно використовувати його можливості без спеціального навчання.

Єдине що слід пам’ятати, вибираючи відповідний гвинтовий транспортер, даний тип пристроїв нездатний транспортувати липкі, високоабразивні і сильно щільні сипучі матеріали. У всіх інших випадках наші фахівці готові допомогти поліпшити продуктивність вашого підприємства, вибравши або спроектувавши оптимальну модель.

Що ще почитати