Золовлювлювач
Досить часто в котельнях з малою і середньою продуктивністю застосовують золовлювлювачі. Такі установки типу циклон дають можливість з запиленого димового повітряного потоку видаляти тверді частинки золи.
- Categories:
- Вентиляційне обладнання, Золовлювлювачі
- Бренд:
- АГРОТЕХКОМ
Їх функціонування засноване на принципі інерційного очищення викинутих, з топки котельні, відпрацьованих газів від летючої золи фракцією більше 50 мікрон при максимальній їх температурі 2600 С. За рахунок грамотно продуманої конструкції дані агрегати можна встановлювати як всередині приміщень, так і за їх межами при температурному режимі навколишнього повітря в діапазоні -600 С … + 400 С.
Підвищена популярність застосування золовлювлювачів обгрунтована низкою визнаних експлуатаційних переваг:
- відсутні будь-які рухомі елементи, тому, що процес очищення повітряних мас здійснюється внаслідок впливу на нього відцентрових і гравітаційних сил;
- відбувається ефективне очищення відпрацьованих газів, що рухаються під високим тиском;
- здійснюється уловлювання летких частинок золи в сухому вигляді;
- відрізняються простотою обслуговування;
- процес очищення не залежить від рівня запиленості повітряного потоку;
- можна використовувати при обробці газів з температурою до 5000 С.
Особливості функціонування
Золовлювлювачі ЗУ являють собою циклони горизонтального типу. Конструкція таких агрегатів досить проста. Основу становить корпус зі стінками криволінійної конфігурації. Для підключення до джерела викиду димових газів в нижній його частині передбачено отвір прямокутного перетину з фланцем. Відведення очищеного повітря здійснюється через боковий круглий отвір, розташований на боковій стінці. Забезпечити високий ступінь герметизації приєднання підводного каналу дозволяє установка ущільнення з азбестового картону або шнура.
Агрегат встановлюється на спеціальну раму, зварену з металевих куточків. Для видалення зібраних частинок золи внизу корпусу передбачений бункер з шибером.
Димовий газ через нижній вхідний отвір подається тангенціально з підвищеною швидкістю в золоуловлювальну установку. Всередині неї задимлена повітряна маса піддається впливу відцентрових і гравітаційних сил. В результаті такої процедури важкі частинки золи відкидаються до стінок корпусу. Зіткнувшись з такою своєрідною перешкодою, вони втрачають свою швидкість і під дією власної ваги по похилих поверхнях в нижній частині агрегату сповзають в бункер-накопичувач.
Очищена повітряна маса через бічний отвір видаляється з золовлювлювальної установки.
Накопичені частинки золи періодично через шабер видаляються.
Сфера застосування
Як відомо, тверде паливо згоряє не повністю. Завжди залишається певна кількість залишку. Це зола, що являє собою дрібні частинки. А також великі шматки шлаку. В основному такий порошкоподібний залишок осідає на стінках топки і газоходів котла. Однак частина більш дрібних газоподібних фракцій забирається димовими газами і викидається в атмосферу. Це призводить до забруднення навколишнього середовища. У зв’язку з цим необхідно перед викидом в атмосферу, з димових газів видаляти дрібні частинки золи.
Тому практично всі котельні, що функціонують на твердому паливі, обладнуються золовлювлюючими установками. Як правило, їх встановлюють між котлом і димотягом.
Наша компанія пропонує якісно виготовлені золовлювлювачі ЗУ за лояльною ціною з доставленням по всій Україні.